У медичному центрі «Медогляд+» Ви маєте можливість пройти дерматоскопічне дослідження з консультацією висококваліфікованого лікаря дерматоонколога та з подальшою можливістю видалення невуса, родимок, новоутворень і т. п.

За останні десять років захворюваність на меланому в Україні зросла на 48%. Онкологи попереджають: запобігти меланому набагато легше, ніж потім мучитися. А правила профілактики – доступні кожному. Профілактика онкологічних захворювань – найбільш ефективний механізм контролю раку. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, до 33% всіх потенційних випадків раку можна попередити за допомогою профілактики. Основні чинники ризику меланоми – сонячні опіки під час засмаги, відвідування соляріїв, а також наявність родимок на шкірі.

Дерматоскопія – це сучасний метод обстеження шкірних покривів, який дозволяє ретельно і точно вивчити його стан, як з метою виключення, так і своєчасного виявлення різних патологій.

Меланома, меланобластома, рак шкіри – злоякісне захворювання, яке досі важко ефективно лікувати. Найважливішою роллю в боротьбі з меланомою є профілактика та рання діагностика захворювання, що значно збільшує шанси на одужання. Фахівці в галузі онкології стурбовані тим, що рівень захворюваністі на меланому у всьому світі систематично зростає.

Причини і фактори ризику.

Вплив ультрафіолетового випромінювання від сонця і соляріїв є основною причиною меланоми. До розвитку хвороби більше схильні люди зі світлою шкірою, хоча наявність смаглявого відтінку повністю не виключає ризики розвитку меланобластоми.

Меланома може виникати раптово або розвиватися на вже наявних невусах (родимки), трансформуючи доброякісне утворення в злоякісне. Може розвинутися в будь-якому місці тіла, де існують меланоцити (клітини, що виробляють меланін), включаючи очі і навіть травний тракт.

Схильність до сонячних опіків, особливо в ранньому і підлітковому віці, розглядається як ще один важливий фактор ризику меланоми. До другорядних причин онкодерматологи зараховують такі:

 • світлашкіра, світлеволосся, руде волосся або світлі очі;
 •  наявність великих родимок, а також численних невусів;
 • виникнення меланоми у родичів;
 • наявність іншої немеланомної злоякісної пухлини, зокрема, базаліоми і плоскоклітинного раку;
 • інтенсивний, але переривчастий вплив ультрафіолетових променів;
 • схильність до утворення ластовиння;
 • розвиток меланоми може бути пов’язаний з інфекцією ВПЛ і ретро вірусом;
 • вплив промислових хімікатів, таких як розчинники або вінілхлорид.

Меланома – це рак, який добре піддається лікуванню на ранній стадії розвитку. Виживаність у разі меланоми з товщиною до 0,8 мм близька до 100%. Попередньою умовою лікування є раннє виявлення пухлини і її швидке видалення.

Симптоми: коли потрібно бігти до лікаря.

У жінок меланома найчастіше виникає на руках або ногах; у чоловіків цей стан часто розвивається на тілі, голові або шиї. Найбільш поширеними ознаками хвороби є незвичайні візуальні зміни – поява нової родимки, трансформація вже наявної. Так, якщо було помічено, що родимка потемніла, почала свербіти, кровоточити, слід якомога швидше звернутися до лікаря – дерматолога або дерматоонколога.

Збільшення захворюваності на злоякісну меланому спостерігається у світі вже кілька десятиліть. Щорічно діагностується близько 50 000 нових випадків раку шкіри. Тому важливо регулярно оцінювати поверхню шкірних покривів на наявність ознак та змін, що потенційно можуть нести злоякісний характер.

Діагностика.

Діагностичне обстеження складається з декількох лікарських маніпуляцій:

Фізикальне обстеження. Лікар вдається до використання таких методик, як епілюмінесцентна мікроскопія або дерматоскопія. Завдяки їм можна візуалізувати глибокі структури шкіри, невидимі неозброєним оком. Отримані зображення лікар може збільшити в десять разів і проаналізувати розподіл пігменту в епідермісі, а також дермі.

Дерматоскопічне дослідження. Може бути використане для диференційної діагностики судинних уражень, таких як капілярна гемангіома. Цей вид утворень може мати клінічний вияв, схожий з меланомою.

Ранню меланому часто надзвичайно важко відрізнити від доброякісних пігментованих родимок. Підозрілі ураження повинні бути піддані біопсії за допомогою процедури, яка включає видалення патологічно зміненої тканини і подальше її вивчення під мікроскопічним обладнанням.

Лікування: класичні і сучасні методи.

Першим етапом лікування меланоми є хірургічне втручання. Воно полягає в радикальному видаленні пухлини з краєм здорової шкіри шириною 1 см для меланоми товщиною до 2 мм. Коли товщина злоякісного перевищує 2 мм, видаляється 2-3 см здорової шкірного покриву.

У запущеній формі, коли меланома перетинає шкірно-епідермальний бар’єр і проникає в лімфатичні вузли або інші органи, викликаючи метастази, в доповнення до хірургічного лікування призначається підтримувальна терапія. Залежно від стану пацієнта застосовуються такі методи:

 • хіміотерапія. Проводиться післяоперації, щоб знищити ракові клітини, які залишилися, і знизити ризик рецидиву;
 • імунотерапія. Призначаються препарати, які стимулюють імунну систему організму для боротьби з раком;
 • променева терапія. Проводиться за певних обставин, наприклад, за наявності неоперабельних пухлин.

Маленька родимка ціною життя! Збережи своє здоров’я вчасно!

Запрошуємо Вас у медичний центр «Медогляд+» пройти дерматоскопічне дослідження та перевірити родимки, волосся та шкіру.

Запис відкритий, телефонуйте (067)-200-44-55.

Ваше здоров’я – найцінніший капітал!