Передрейсові медичні огляди водіїв

Розвиток ринку товарів та послуг веде до появи усе більшого числа логістичних компаній, транспортних  відділів та розширення їх штату.
Відповідальність водія за вантажі, транспортний засіб, життя пішоходів та пасажирів передбачає, що він здоровий і не знаходиться у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Стан здоров’я водія – дуже важливий фактор, який впливає на безпеку керування і на кількість ДТП. Відповідальність несуть водій та підприємство, яке допускає його до автотранспорту.

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення придатності особи до безпечного керування транспортними засобами.

Передрейсовий медичний огляд є обов’язковим для водіїв, які є перевізниками, в інших випадках, передрейсовий медичний огляд — не обов’язковий.

 Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб — підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.

Медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів поділяються на: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також позачергові огляди.

 Щозмінний передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс. Це урегульовано Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженим наказом МОЗ України № 65/80 від 31.01.2013.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» (пункти 1.1., 1.4, 1.8 розділу ІІ Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 р. № 65/80).

Порядок проведення передрейсових медичних оглядів водіїв.

Медичний працівник повинен: візуально оглянути та ретельно опитати водія щодо його самопочуття, сну, наявності або відсутності скарг на стан здоров’я; звернути увагу на стан шкіри, ознаки або симптоми захворюваності. Провести вимір температури тіла, якщо є зовнішні ознаки погіршення стану водія тощо; перевірити наявність симптомів гострого захворювання або загострення хронічного захворювання. На це можуть вказувати підвищення температури тіла понад 37,2°C, скарги на погане самопочуття, загальна слабкість, головний або зубний біль, гострі болі очей, болі у ділянці вуха, грудній клітині, черевній порожнині тощо. Передрейсовий медичний огляд водіїв завжди вимагає вимірювання артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. У разі виявлення невідповідності – водія відсторонюють від виходу у рейс та направляють до лікувального закладу (п. 4.7 Положення № 65/80).

За підсумками огляду водій допускається або не допускається до роботи, допуск (печатка організації, що проводила огляд) повинен значитися в його маршрутному листі.

Компанія «Медогляд+» пропонує організацію та проведення передрейсового медичного огляду на підприємстві.

З послугами нашої компанії передрейсовий медичний огляд на Вашому підприємстві буде проведено у зручний для Вас час, дату та на високому рівні.