Щеплення – це введення в організм людини препарату, який сприяє виробленню імунітету до захворювання. Однак не варто побоюватися, що вакцина може негативно вплинути на здоров’я: вона проходить багаторазові лабораторні випробування, клінічні дослідження і не представляє шкоди для здоров’я.

Вакцинація – це найефективніший метод профілактики різних інфекційних захворювань. Він визнаний і широко використовується в усьому світі. Ще кілька десятиліть тому такі небезпечні хвороби як поліомієліт, дифтерія, правець і коклюш були досить поширеними. Саме завдяки вакцинації від них вдалося практично повністю позбутися. Однак той факт, що ніхто з Ваших знайомих ніколи не хворів на кір, туберкульоз або на дифтерію – не факт відмовлятися від щеплення.

У більшості людей, далеких від медицини, вакцинопрофілактика асоціюється з дитячими щепленнями. При цьому дуже багато хто забуває про те, що вакцинація дорослих важлива нітрохи не менше, ніж вакцинація дітей.

Вакцинація для дорослих не носить загального характеру. Єдиним винятком з цього правила є щеплення від правця і дифтерії, яке проводять усьому дорослому населенню. У всіх інших випадках щеплення роблять тим дорослим людям, які входять у певні групи ризику по зараженню тим чи іншим інфекційним захворюванням.

Групи ризику можуть визначатися, виходячи з вікових показників. Наприклад, щеплення від грипу і пневмококової інфекції показані всім людям старше 65 років.

Вакцинація дорослого населення необхідна:

✅ Коли існує підвищений ризик зараження інфекційними захворюваннями (грип, кір, дифтерія, менінгококова інфекція).

✅ Людям, які знаходяться у групі ризику зараження на підставі професійної діяльності (працівники медичних, освітніх установ, сфери обслуговування, харчових виробництв і т.п.).

✅ Людям, у яких підійшов час ревакцинації. Деякі щеплення дорослим для збереження імунітету потрібно робити кожні 10 років (правець, дифтерія).

Також, вакцинація дорослих необхідна пацієнтам, котрі мають якісь хронічні захворювання (цукровий діабет, імунодефіцити, хвороби серця й органів дихання та ін.). У таких випадках щеплення дорослим показані проти грипу, пневмококової інфекції та ряду інших захворювань.

Щеплення від грипу роблять щорічно восени, перед початком епідемічного сезону.

Компанія «Медогляд+» організує проведення щеплення без відриву від виробництва та у зручний  час. Звертайтеся.